Čeští uchazeči se budou moci zapojit do následujících šesti „Call Modules“, které budou disponovat vlastním ranking listem i evaluačním mechanismem. Tyto Call Modules tak představují jednotlivá „témata výzvy“, do kterých mají uchazeči přihlásit své mezinárodní projekty:
TRI 1 – Net-zero emissions energy system
▪ CM2025-01 Multi-vector interactions between the integrated energy system and industrial frameworks
▪ CM2025-02 Energy system flexibility: renewables production, storage and system integration
TRI 3 – Storage technologies, renewable fuels and CCU/CCS
▪ CM2025-04 Carbon capture, utilisation and storage (CCUS
▪ CM2025-05 Hydrogen and renewable fuels
TRI 5 – Regional energy systems
▪ CM2025-07 Integrated regional energy systems
TRI 7 – Built environment
▪ CM2025-09 Clean energy integration in the built environment
Projekty do jednotlivých Call Modulů mohou předkládat mezinárodní konsorcia složená minimálně ze tří nezávislých způsobilých partnerů (independent legal entities) z nejméně tří zapojených zemí (z toho alespoň dvě dva členské státy EU nebo přidružené země Horizon Europe).
Výzva se řídí mezinárodními pravidly společnými pro uchazeče ze všech zapojených zemí. Čeští uchazeči musí splňovat tato mezinárodní pravidla výzvy a měli by tak věnovat zvýšenou pozornost podmínkám pro jednotlivé Call modules (všechny informace jsou uvedeny v Call textu).
Kromě mezinárodních pravidel musí čeští uchazeči splňovat také národní podmínky stanovené příslušným národním poskytovatelem. Uchazeči, kteří se zapojí do projektů aplikovaného výzkumu, budou tedy muset splnit národní podmínky vycházející z Programu SIGMA.