Nabízíme Vám přehled vypsaných a plánovaných výzev k předkládání žádostí o finanční podporu relevantních pro veřejné výzkumné organizace v oblasti transferu technologií a znalostí.
Cílem této avizované veřejné soutěže je podpořit přijímání a dlouhodobé udržení mezinárodně uznávaných odborníků v oblasti aplikovaného výzkumu ve výzkumných organizacích.
Výzva Partnerství pro biodiverzitu Call 2025, kterou vyhlašuje strategická síť Biodiversa+, se zaměřuje na výzkum pro obnovu přírody s cílem vytvořit propojené a funkční ekosystémy a biotopy. Klíčová je dlouhodobá udržitelnost a připravenost na budoucnost, a to na všech úrovních – od místní po globální. Výzva pokrývá obnovu biodiverzity ve všech ekosystémech po celém světě a podporuje holistické, systémové a integrované přístupy.
Veřejná soutěž Programu SIGMA – DC5 je zaměřena na dlouhodobé výzkumné záměry a řešení aktuálních potřeb VaVaI a společnosti, a to konkrétně na ty oblasti celospolečenských potřeb, které není možné řešit v rámci krátkodobých projektů a zároveň vyžadují interdisciplinární přístup.
Cílem výzvy je posílení mobility a rozvoj transferu znalostí mezi podnikovou a akademickou sférou s cílem podpořit a urychlit inovační procesy v podnicích a sblížení výzkumných témat prováděných ve veřejném sektoru s potřebami podniků. Obecným cílem výzvy je nárůst interakcí mezi podniky a organizacemi pro výzkum a šíření znalostí a větší otevření vysokých škol ke spolupráci s podnikatelskou sféro
Veřejná soutěž je zaměřena na podporu a rozvoj podniků se sídlem v ČR založených na využití poznatků a výsledků výzkumu a vývoje z výzkumných organizací. Hlavním cílem veřejné soutěže je podpora aplikovaného výzkumu a inovací vedoucí především k rozvoji a dovyvinutí předchozího výzkumu, případně ke vzniku nových výstupů a výsledků výzkumu uplatnitelných v praxi.
Evropská komise otevřela pilotní výzvu Pre-Accelerator, která má přispět ke zlepšení technologické vyspělosti i investiční připravenosti inovačních firem z tzv. widening zemí, mezi které se řadí i Česká republika. Cílem výzvy je posílit inovační potenciál začínajících technologických startupů v rozvíjejících se zemích posílením jejich obchodní, investorské a technologické připravenosti k zajištění financování z různých zdrojů.
Mezinárodní výzva Evropského partnerství Clean Energy Transition (CET) Call 2025 je zaměřena na výzkum v oblasti energetické transformace (čisté energie).
Podprogram 1 Inovace a operativní výzkum ve veřejném zájmu je zaměřen na podporu projektů ve veřejném zájmu, a to jak v oblasti výzkumu a vývoje, tak v oblasti inovací ve veřejném sektoru, zejména ve veřejné správě. Cílem je zjednodušit, zkvalitnit a zefektivnit veřejnou správu v oblasti životního prostředí a ochrany klimatu, vytvářet prostředí pro prosazování principů oběhového hospodářství a udržitelného rozvoje ve veřejném sektoru.
Podpora widerAdvance Facility je zaměřena na přiblížení výsledků výzkumu trhu a praxi, ochranu a management duševního vlastnictví, podporu v oblasti standardizace, efektivní komunikaci vůči různým skupinám, včetně přípravy prezentace pro investory, pomoc při hledání nových partnerů a při získávání následného financování, nebo zefektivnění procesů transferu technologií.
Záměrem podprogramu INTER-ACTION (LUAUS26) je výběr společných výzkumných projektů českých a amerických uchazečů v kategorii základního výzkumu, průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje, a to se zaměřením do všech vědných oblastí.